Ik deel mijn auto in een nieuwbouwwijk

03/12/2020

Geschreven door Linde Camps

Het is november 2018 wanneer we Put Put, onze Dacia Lodgy volproppen en hem verhuizen van hartje Gent naar het groenere De Pinte. Put Put, die ook een deelwagen bij Cozycar is, is in 1 klap al zijn autodelers kwijt

Put Put komt terecht in een nieuwbouwwijk waarvan nog heel wat huizen in de steigers staan. We leren onze eerste nieuwe buren kennen en al snel gaat het over bereikbaarheid. Velen onder hen zijn van plan om een tweede wagen aan te kopen, want ‘je weet maar nooit’. En dat vinden wij, de eigenaars van Put Put bijzonder jammer.

We besluiten dus al snel om onze wagen ook hier in De Pinte terug te gaan delen en posten een berichtje op de facebookgroep van onze nieuwe wijk. In eerste instantie krijgen we niet bijzonder veel reactie terug. Tot het eerste wijkfeestje eraan komt, plots worden we overstelpt met vragen. Hoe gaat dat in z’n werk? Hoeveel kost dat? Kan ik in geval van nood ook last minute je wagen gebruiken?

Heel wat van onze buren beseffen dat er enorm veel (tweede) wagens dagelijks stilstaan aan hun voordeur. Wat wil je ook? Onze wijk ligt op een boogscheut van het station, op wandelafstand van de school, supermarkt en bakker en de fietssnelweg naar Gent en Deinze ligt letterlijk naast onze deur, bereikbaar genoeg met andere woorden. Een tweede wagen is -ondanks het groenere karakter van onze gemeente- niet echt noodzakelijk voor velen. En wij? Wij kunnen Put Put best wel af en toe missen!

Gerelateerd nieuws